TOPlist

Dopravní akce se na Náchodsku zúčastnil vrtulník LS PČR

V pátek 17. 4. 2015 od jedné hodiny odpoledne mohli motoristé nad třiatřicítkou, tedy mezinárodní sinicí I/33 při pohledu nahoru spatřit vrtulník, kopírující jim nad hlavami jízdu. Policisté z Dopravního inspektorátu v Náchodě ve spolupráci s Leteckou službou prováděli dopravně bezpečnostní akci, zaměřenou na neukázněné řidiče.

V hledáčku výškové kamery se tak ocitly zejména osobní i nákladní automobily, které nerespektovaly vodorovné ani svislé značení a svým stylem jízdy ohrožovaly ostatní účastníky silničního provozu.

Za páteční odpoledne vrtulník společně s pozemními hlídkami odhalil 32 motoristů, kteří se dopustili přestupku. Devětkrát jeli řidiči rychleji než povolenou nejvyšší rychlostí. Čtrnáctkrát předjížděli přes plnou čáru nebo nákladní vozidla jela v levém jízdním pruhu, kde je to zakázáno. Dvakrát policisté zjistili nevyhovující technický stav vozidla a v jednom případě se řidič neobtěžoval zapnout si při jízdě bezpečnostní pás.

Za tyto přestupky policisté od neukázněných řidičů vybrali v blokovém řízení na místě celkem 11.700 korun. Šest přestupků pro jejich závažnost, vesměs se jednalo o předjíždění oproti zákazu na svislé dopravní značce, pak předali k projednání ve správním řízení příslušnému odboru dopravy.

9S dorozuměním s řidiči-cizinci českým policistům v rámci mezinárodní spolupráce pomáhal kolega z vedlejšího Polska. A že to bylo potřeba, dokládá i fakt, že 13 provinilců z celkového počtu již zmíněných 32 byli cizinci, jednomu z nich dopravní policisté právě kvůli nebezpečnému předjíždění uložili kauci ve výši 6.000 korun a postoupili jeho přestupek ke správnímu řízení.

Policisté v dopravních kontrolách na mezinárodní silnici I/33 budou pokračovat i následujících měsících. Řidiči na hlavním tahu ke hranicím by si tak opět měli přivyknout, že jezdit podle předpisů je varianta levnější a bezpečnější.

Inzerce