TOPlist

Domovní prohlídka u dealera na Svitavsku, padlo obvinění

Další obvinění za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy padlo ve středu odpoledne u svitavské kriminální policie. V síti TOXI týmu uvízl devětadvacetiletý muž z Moravskotřebovska, který sám nebyl nikdy uživatelem drog.

Nalezeny desítky gramů sušené rostliny

Podle vyšetřovatelky měl nejméně od ledna předloňského roku do současnosti distribuovat sušenou marihuanu na různých místech regionu, zejména pak v Moravské Třebové. Při domovní prohlídce, která byla provedena u obviněného v jeho bytě, byly nalezeny desítky gramů vysoce kvalitní sušené rostliny a policisté také zajistili čtyřicet tisíc korun jako výnos z trestné činnosti.

Při prověřování jeho nelegální činnosti kolegové zjistili, že měl prodat svým odběratelům stovky gramů drogy. Ti platili nejen penězi, ale také movitými věcmi. S policisty muž spolupracoval a vyšetřován bude na svobodě. Byl však upozorněn, že v případě pokračování v trestné činnosti, může být stíhán vazebně. Od soudu může odejít až s pětiletým trestem odnětí svobody.

por. Mgr. Hana Kaizarová

Ilustrační foto

Inzerce