TOPlist

Domácí násilí na Přerovsku: dva vykázaní muži za dva dny


Ve dnech 13. a 14. května 2016 realizovali přerovští policisté dva případy vykázání násilné osoby ze společné domácnosti.

Prvním vykázaným byl pětatřicetiletý muž z Přerova, který v pátek před třináctou hodinou ve společné domácnosti slovně a poté i fyzicky napadl svou sedmatřicetiletou přítelkyni. Přivolaní policisté zjistili, že se nejednalo o první incident podobného druhu, a že jím byly naplněny znaky domácího násilí. Z toho důvodu policisté využili svého zákonného oprávnění a muže ze společné domácnosti, a okruhu do 100 metrů od ní, na dobu 10 dní vykázali. Mimo samotné vykázání je muž pro své jednání podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

Opakovaně fyzicky napadnul přítelkyni

Druhý případ domácího násilí řešili policisté stejného obvodního oddělení hned následující den v noci. Kolem jednadvacáté hodiny měl devětatřicetiletý muž ve společné domácnosti v obci na Přerovsku fyzicky napadnout svou osmadvacetiletou přítelkyni. Přivolaným policistům žena sdělila, že k podobným útokům v minulosti již došlo, ale ona je zatím nehlásila. Protože policisté na místě situaci vyhodnotili tak, že byly naplněny podmínky pro institut vykázání, muže z domu na dobu deseti dní vykázali. Mimo samotné vykázání je muž podezřelý ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

por. Bc. František Kořínek

Inzerce