TOPlist

Dobrá práce! Zloděj kola dopaden

Strážníci na Slovanech zadrželi včera odpoledne zloděje jízdního kola. Na výtečníka byl soudem vydán příkaz k zatčení a příkaz k dodání do výkonu trestu. Všemu napomohla vynikající paměť strážníků.

 Podezření strážníků vzbudil muž před jedním ze supermarketů, kam dorazil na dámském jízdním kole růžové barvy.  Hlídka se rozhodla muže a jízdní kolo zkontrolovat pro podezření, že není jeho majetkem, jelikož si pamatovala, že na tomto jízdním kole, které mělo výrazný zvonek, kontrolovala před pár dny jinou osobu. Strážníkům se snažil muž namluvit, že bicykl našel ten den před místní sportovní halou. Brzy vyšlo ale najevo, že kolo je nahlášeno na policejním oddělení jako odcizené, a to osobou z dřívější kontroly. Po tomto zjištění se dal výtečník na útěk. Zatím, co jeden ze strážníků ho pronásledoval pěšky, druhý člen hlídky nasedl do služebního vozu společně s asistentkou MP. Po několika desítkách metrů se ho podařilo zadržet za použití donucovacích prostředků a skončil s želízky na rukou.

Záležitost si posléze převzala k dalšímu šetření PČR. Na policejním oddělení byla zjištěna mužova skutečná totožnost, ukázalo se, že na něj byl mimo jiné vydán příkaz k zatčení a příkaz k dodání do výkonu trestu.

Pužmanová Jana
tisková mluvčí MP Plzeň

Inzerce