TOPlist

Do sila v Lysé nad Labem spadli dva dělníci, jeden z nich zemřel

Krátce po 18. hodině došlo v Lysé nad Labem na Nymbursku k pádu osoby do sila, ve kterém byl uskladněn štěrk.

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Benátky nad Jizerou, Nymburk a Mladá Boleslav (lezecká skupina), posíleny o jednotku JSDH Lysá nad Labem. K místu zamířila též posádka ZZS Středočeského kraje a hlídka PČR. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01.

Ještě před příjezdem složek IZS došlo k pádu další osoby do tohoto sila, kdy první osoba byla navíc zasypána materiálem.

Protože nebylo v silách přítomných složek IZS vyprostit zavaleného dělníka, bylo rozhodnuto o povolání dalších sil a prostředků. O pomoc byla požádána lezecká skupina HZS SŽDC Praha, lezecká skupina HZS Praha ze stanice Smíchov (včetně kontejneru se speciálním vybavením), letečtí záchranáři (hasiči) s policejním vrtulníkem Bell 412 a dva hasiči – specialisté z Mělníka. Tyto dva hasiče na místo dopravil rovněž vrtulník LS PČR. Dále k místu vyjela ještě jednotka ze stanice Stará Boleslav.

Záchranáři společně s hasiči pomocí lezecké a výškové techniky dorazili až k zavalenému muži. Lékař už však u něj mohl pouze konstatovat smrt. Druhého z dělníků, který do sila spadl později, se podařilo vytáhnout a k vyšetření do nemocnice ho převezla pozemní posádka ZZS.

Záchranáři dále zůstali na místě jako asistence hasičům. Ti totiž pracovali ve velmi těžkých podmínkách a ve velkém vedru. Hrozil tak u nich kolaps.

Na místo byla povolána výjezdová skupina SKPV, která si převzala vyšetřování případu.

Oba vrtulníky (LZS + LS PČR) se vrátily zpět na své základny.

Inzerce