TOPlist

Do bytu vnikli se lživou historkou. Seniorku pak okradli

Táborští policisté šetří další z případů, kdy zloději vnikli do bytu seniora pod lživou legendou „vrácení peněz“ a v nestřeženém okamžiku kradli. Stalo se tak ve čtvrtek dne 10. prosince 2015, krátce po druhé hodině odpolední, v panelovém domě číslo 2718 v Moskevské ulici na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře.

Dva mladí muži zazvonili u bytu seniorky (86) a představili se jako zástupci jedné z energetických společností. Pod legendou přehodnocení smlouvy a vrácení peněz za elektrickou energii byli vpuštěni do vnitřních prostor. Zde muži seniorku vyzvali k předložení dotčené smlouvy. Zatímco jeden z nich předstíral pomoc při hledání smlouvy a držel se stále v její těsné blízkosti, druhý z mužů se nekontrolovaně pohyboval po bytu. Po chvíli marného hledání požadované listiny seniorce sdělili, že její záležitost vyřídí později a z bytu odešli. Následně žena zjistila, že jí byla z volně odložené peněženky odcizena finanční částka v řádu několika set korun.

S několika stovkami odešli, neviděl je někdo?

Dle poskytnutého popisu byl jeden z mladých mužů ve věku přibližně 30 let, štíhlé, asi 180 – 190 cm vysoké postavy, špinavě blond vlnitých vlasů. Oblečen byl do modrých kalhot, pestré košile se vzorem pruhů či kostek a hnědé vesty. Na nohou měl blíže neurčené sportovní boty. Druhý z mužů byl ve věku přibližně 25 let, štíhlé, asi 175 cm vysoké postavy, tmavších, dozadu sčesaných, nakrátko střižených vlasů. Oblečen byl do světlých kalhot a tmavé bundy, obut do polobotek, tzv. lakovek. Oba muži mluvili česky bez cizího přízvuku.

Policie proto žádá tímto každého, kdo se v odpoledních hodinách ve čtvrtek dne 10. prosince 2015 pohyboval v Moskevské ulici či blízkém okolí na táborském Sídlišti nad Lužnicí a mohl si tak uvedených mužů všimnout, či byl touto dvojicí dokonce osloven, případně měl k uvedenému jednání další důvodné informace, aby své poznatky sdělil táborským policistům. (A to na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře, telefonním čísle 974 238 700, případně cestou policejní linky číslo 158).

por. Mgr. Miroslav Doubek

Inzerce