TOPlist

Do Brna se kvůli demonstracím sjeli policisté ze Speciálních pořádkových jednotek z celé republiky

Stovky policistů se v pátek odpoledne a večer zapojily do bezpečnostního opatření v centru Brna.

Důvodem byly dvě ohlášené akce. Demonstraci proti přijímání uprchlíků a imigrantů nejprve svolala Dělnická mládež. Vzápětí svou akci oznámila také Antifa. Obě akce přitom probíhaly jen několik desítek metrů od sebe.

Akce pořádaná příznivci imigrantů probíhala v parku na Moravském náměstí. Akce Dělnické mládeže pak probíhala jen o kus dál u kostela svatého Tomáše.

Obě akce probíhaly v klidu do doby, než se účastníci demonstrace příznivců imigrantů vydala směrem k akci Dělnické mládeže. Účastníci druhé demonstrace se samozřejmě nenechali dlouho pobízet a vyrazili směrem ke svým „protivníkům“ také.

Policisté ze Speciálních pořádkových jednotek zahradili prostor mezi oběma tábory. Při drobných potyčkách došlo ke zranění jednoho policisty a jednoho demonstranta.

Zajištěno bylo celkem 7 osob. Dva lidé neuposlechli výzev policistů, dva na policisty zaútočili, další pak je podezřelý z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod. Poslední ze zajištěných zapálil vlajku.

Poté, co se vydal dav demonstrantů z akce Dělnické mládeže pochodem směrem k nádraží, čekal na policisty další úkol. Dostat stovky účastníků této akce z tramvajových kolejí a ze silnice. K tomu policisté užili opakované zákonné výzvy. Výzvy demonstranti uposlechli a policisté se mohli stáhnout.

Dění ve městě už pak narušila jen skupinka mladíků, kteří z hradeb u Denisových sadů házeli dolů dělobuchy. K mladíkům ze z Husovy ulice vydali policisté z SPJ Brno, ze shora jim pak nadběhla taktická skupina SPJ. Všechny mladíky se podařilo dopadnout a všichni byli podrobeni kontrole.

Celkově se na obou akcích sešlo asi po tisícovce účastníků.

Inzerce