TOPlist

Do aut se vloupal jak na běžícím pásu. Je za ním škoda přes 800 tisíc korun

Pražským kriminalistům ze třetího oddělení druhého policejního obvodu se podařilo objasnit rozsáhlou sérii krádeží věcí z vozidel. Tuto sérii má na svědomí jednačtyřicetiletý muž, který během období od srpna do prosince loňského roku v okolí Prahy 5 vykrádal vozidla zaparkovaná buď v podzemních garážích, anebo přímo na ulici. Do některých vozidel se vloupal bez poškození, tedy překonáním zámku, u jiných pak musel rozbít boční okénko. Z aut následně demontoval a kradl zejména vestavěné navigace, ale nepohrnul ani dalšími osobními věcmi jako slunečními brýlemi, peněženkou a podobně.

Plakátek se svoji podobiznou strhl. Marně

V několika případech navíc před samotnou krádeží odcizil také kamerové systémy instalované v podzemních garážích, které ho však ještě před demontáží nasnímaly. Do jedné podzemní garáže v Geologické ulici se muž dokonce vrátil opakovaně a během poslední návštěvy tam na něj čekalo překvapení. Obyvatelé domu totiž na tamní nástěnku vyvěsili jeho fotografii, která byla pořízena během předešlé krádeže se vzkazem: „Pokud muže v domě zahlédnete, kontaktuje policii“. Při odchodu z garáží pachatel svou podobiznu strhnul.

To už ovšem bylo zbytečné, neboť už mu v té době byli na stopě kriminalisté, kteří ho v polovině ledna s předchozím souhlasem justičních orgánů zadrželi. Následující den ho kriminalisté vyslechli a obvinili ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a vzhledem k tomu, že odcizil i peněženku s platební kartou, tak i z trestného činuneoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Již v minulosti byl 10krát trestaný

V případě odsouzení mu s ohledem na recidivu a větší škodu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. V oblasti kriminality se totiž nejedná o žádného začátečníka. V minulosti byl již desetkrát soudně trestán za delikty majetkového charakteru, tedy zejména za krádeže, ale například i za loupež. V současné době je navíc tento jednačtyřicetiletý recidivista v podmínce, a i proto po zadržení putoval rovnou do vazby.

por. Bc. Iveta Martínková

Foto: PČR

Inzerce