TOPlist

Díky médiím a veřejnosti byl dopaden pachatel krádeže nářadí v Srbicích


Pouhý jeden den po zveřejnění žádosti policie o pomoc veřejnosti při pátrání po totožnosti muže, který byl podezřelý z krádeže akumulátorového rozbrušovacího stroje v prodejně v Srbicích, zná policie jeho totožnost. Díky řadě poznatků předaných přímo policistům, nebo sdílených na sociálních sítích, byl v úterý 3. května předveden k výslechu 36letý muž, který byl začátkem dubna zachycen kamerovým systémem přímo při krádeži. Ke krádeži se přiznal a uvedl, že odcizené nářadí chvíli po činu prodal za několik tisíc dosud neustanoveným osobám a peníze utratil.

Známý se ptal na křovinořez

Jeho známý, se kterým prodejnu navštívil, se byl ptát pouze na křovinořez, o jehož koupi měl zájem, a vůbec netušil, že když odešel s prodavačem do zadní části prodejny, jeho kamarád si schoval pod bundu rozbrušovačku. Nepřiznal se mu ani poté, co prodejnu opustili, jen se s ním rychle rozloučil a z místa prý odešel. Zatímco muž, který nářadí odcizil, si již převzal sdělení podezření z přečinu krádeže, jeho známý, který byl také zachycen kamerami, bude v případu figurovat pouze jako svědek, protože s vlastní krádeží nemá podle výpovědí nic společného.

V minulosti desetkrát odsouzen

V minulosti desetkrát odsouzeného muže, který se teprve koncem února vrátil z vězení, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost, může poslat soudce až na tři roky zpátky za mříže. Policisté tímto děkují médiím za rychlé zveřejnění žádosti o pomoc a zároveň také veřejnosti za poskytnuté informace, které vedly k dopadení pachatele.

por. Bc. Daniel Vítek

Ilustrační foto

Inzerce