TOPlist

Devětačtyřicetiletá žena v Kolíně zemřela násilnou smrtí. Podezřelý byl zadržen

V sobotu ve večerních hodinách výjezdová skupina středočeských kriminalistů vyjížděla k případu nálezu mrtvé ženy v Kolíně. Na místo byl přivolán také soudní lékař a nařízena byla soudní pitva. Její výsledky potvrdily, že devětačtyřicetiletá žena zemřela násilnou smrtí. Příčinou smrti byla četná bodnořezná poranění.

Čekalo se na vyhodnocení stop

Kriminalisté na místě zajistili stopy, které byly zaslány na expertízu. K případu jsme začali ihned shromažďovat veškeré informace, které jsme postupně analyzovali a vyhodnocovali. Probíhaly úkony v trestním řízení a konkrétní informace nemohly být dříve uvolněny, neboť jejich zveřejnění by mohlo narušit probíhající vyšetřování.

Na základě vyhodnocení získaných informací byl v pondělí 22. února 2016 ve večerních hodinách zadržen devětatřicetiletý muž, který byl důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu vražda. Zadržen byl v Nymburce, kde pracoval. V minulosti dům, ve kterém byla žena nalezena, několikrát navštívil. Na základě předložených důkazů se muž při výslechu k činu doznal. Motiv vraždy je loupežný.

Během dvou měsíců tři vraždy

Kriminalisté muži sdělili obvinění, ze spáchání trestného činu vražda. V případě pravomocného rozsudku hrozí až výjimečný trest. Muž se již v minulosti dopustil trestné činnosti a to majetkové i násilné.  Byl podán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí do vazby.

Středočeští kriminalisté již za první dva měsíce letošního roku řešili  tři vraždy a všechny tři jsou již objasněny.

mjr. Bc. Štěpánka Komárová

Inzerce