TOPlist

Dejvická linka 158 měla na pilno – dvě honičky

Policista nejprve zadržel řidiče utíkajícího od nehody. O tři hodiny později pak kolegové ze stejného oddělení zadrželi opilou ujíždějící řidičku.

První případ se stal v pátek krátce před půlnocí v Bělohorské ulici. Jednatřicetiletý řidič vozidla značky Mercedes tam ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného vozidla, které odmrštil a tím poškodil ještě další tři zaparkovaná auta. Z místa se následně snažil utéct, v čemž mu ale zabránil policista z linky 158 v Dejvicích, který byl v té době mimo službu a shodou okolností i poblíž místa nehody. I přes aktivní odpor se policistovi podařilo řidiče na místě udržet až do příjezdu kolegů.

Odmítl dechovou zkoušku

Policisté ho pak vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce, což na místě odmítl a následně odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté navíc zjistili, že má tento šofér vysloven platný zákaz řízení, a proto ve věci zahájily úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to, že se řidič nepodrobil dechové zkoušce ani odběrům, hrozí mu ve správním řízení až padesátitisícová pokuta a další zákaz řízení. Nutno zmínit, že v havarovaném vozidle se v době nehody nacházel také spolujezdec, který bezprostředně po nehodě utekl. Zanedlouho se ovšem vrátil zpět na místo.

Řidička ujížděla…

O tři hodiny později si pak policisté ze stejného oddělení na křižovatce ulic Slánská a Bazovského všimli vozidla značky BMW, jehož řidička policisty zaujala poměrně nejistou jízdou. Policisté se ji proto rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidička ovšem na jejich opakované výzvy nereagovala a ujížděla až do ulice U Boroviček, kde při průjezdu zatáčkou nezvládla řízení a narazila do sloupu veřejného osvětlení. Havarované vozidlo skončilo ve stráni mimo vozovku.

Hrozí jí až tři roky

Policisté následně u dvacetileté řidičky provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem přes jedno promile alkoholu v dechu. Sama se navíc na místě policistům přiznala, že vůbec nevlastní řidičské oprávnění, což si muži zákona ověřili v policejních evidencích. Celou situaci navíc na místě neulehčoval ani spolujezdec, který s policisty odmítal spolupracovat. Zadržená dívka byla následně převezena na lékařské vyšetření, kterému se podrobila. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky by jí v případě odsouzení hrozil až tříletý pobyt za mřížemi. Pro další vývoj případu budou ovšem důležité výsledky lékařského vyšetření.

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce