TOPlist

Dealeři měli drogy v ponožkách, dopadla je domažlická kriminálka

Kriminalistům se podařilo zajistit téměř 2,5 kilogramu léků použitelných pro výrobu pervitinu a také samotný pervitin.

Domažličtí kriminalisté specializující se na boj s drogovou problematikou zaznamenali v těchto dnech další mimořádný úspěch při potírání této trestné činnosti. Díky jejich dlouhodobé a pečlivé operativní činnosti policejní komisař minulý týden zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku 37 let a 35 let a ženy ve věku 24 let jako obviněných ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pětatřicetiletý muž byl navíc obviněn ze spáchání přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

Oba muži vědomým společným jednáním vyrobili pervitin a touto výrobou měli získat nejméně 200 gramů pervitinu, který distribuovali dalším osobám. Dále oba společně ze zahraničí dovezli nejméně 9 408 tablet léku, který použili pro výrobu pervitinu, a zbytek tablet o hmotnosti téměř 2,5 kilogramu uschovali v prostoru vozidla. Drogu distribuovali čtyřiadvacetileté ženě, která ji prodávala dalším osobám.

Od února 2013 do současné doby žena prodala v nočním klubu v obci Folmava pervitin nejméně v pěti stech případech. Kriminalisté státnímu zástupci zaslali podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soud akceptoval návrh státního zástupce, a tak jsou všechny obviněné osoby stíhány vazebně. Za jejich jednání jim hrozí trest odnětí svobody až deset let.

Inzerce