TOPlist

Další sražený chodec ve Zlíně skončil s těžkým zraněním v nemocnici

V pátek krátce před půl sedmou hodinou ráno srazil devětatřicetiletý řidič Škody Octavia na přechodu pro chodce ve Zlíně – Loukách šedesátiletého muže. Řidič jel ve směru ze Zlína na Otrokovice v levém jízdním pruhu, chodec přecházel vozovku ve směru od zastávky MHD k ulici Šternberské. Řidič si zřejmě nevšiml chodce přecházejícího vozovku a srazil ho. Šedesátiletý muž utrpěl při srážce těžké zranění, se kterým ho záchranáři odvezli do nemocnice. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u obou účastníků dopravní nehody negativní.

Řidiči hrozí až čtyřletý trest

Dopravní nehodu vyšetřují dopravní policisté jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, přičemž řidiči hrozí v případě odsouzení až čtyři roky za mřížemi.

Opětovně apelujeme na chodce, aby používali reflexní prvky, díky kterým budou pro ostatní účastníky silničního provozu viditelnější. Také je nutné bezpodmínečně respektovat světelné signály na přechodech pro chodce a dodržovat podmínky bezpečného přecházení vozovky (třikrát se rozhlédnout předtím, než vkročím do vozovky a navázat oční kontakt s řidičem přijíždějícího vozidla).

nprap. Monika Kozumplíková

Inzerce