TOPlist

Další objasněný případ pokusu o vraždu na Chebsku

Vrchní komisař krajské kriminální policie obvinil čtyřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Podle obvinění měl muž, v Mariánských Lázních, v obývacím pokoji, napadnout bývalou přítelkyni.

Do bytu se dostavil pod záminkou vyzvednout si své věci po vzájemném rozchodu. Než se dostavil, obstaral si škrtící prostředek, který do bytu poškozené přinesl. Pod lživou záminkou se ženě postavil za záda a počal jí škrtit, s úmyslem poškozenou usmrtit.

Chtěl spáchat sebevraždu

Jednačtyřicetiletá žena se aktivně bránila jak fyzicky tak slovně, to ji zachránilo a podařilo se jí dostat se ke dveřím, odkud volala o pomoc. Na její volání zareagovali nájemníci domu, kteří ženě přiběhli na pomoc. Obviněný muž z bytu následně utekl.

Policisté okamžitě po muži začali pátrat, toho se jim podařilo zadržet v době, kdy se pokusil spáchat sebevraždu. Muž se v současné době nachází v policejní cele, kdy na něj bude dán státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dvacet let.

por. Ing. Pavel Valenta

Inzerce