TOPlist

Další oběť jihočeských silnic. Muž přecházel silnici a srážku s autem nepřežil. Na silnici nebyl vidět, neměl na sobě žádné reflexní prvky

K další smrtelné dopravní nehodě došlo včera před 7 hodinou večerní na silnici č. I/03 v obci Velešín. Zde se střetl osobní automobil s chodcem, který nehodu nepřežil.

Starší muž šel ve směru od obce Velešín Nádraží a nedaleko benzinové čerpací stanice se rozhodl kolmo přejít hlavní silnici. V tu chvíli místem projíždělo vozidlo značky Ford, které jelo na České Budějovice. V jízdním pruhu vozidla došlo ke střetu, kdy chodec svým tělem narazil do levé přední části a předního skla vozu. Po nárazu skončil na silnici. Při nehodě utrpěl pětasedmdesátiletý muž zranění neslučitelná se životem. Stal se tak 66. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích od začátku roku.

Českokrumlovští dopravní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek s negativním výsledkem. Policisté dále zjistili, že na sobě chodec neměl žádné reflexní prvky. Měl oblečenou černou tmavou bundu a šedivé kalhoty a na vozovce nebyl vidět.

Policisté upozorňují na to, aby chodci nosili reflexní prvky. Právě v tomto období, kdy se brzy stmívá a jsou časté mlhy, mohou reflexní prvky či oblečení zachránit život. Navíc tato povinnost je dána v zákoně č.  361/2000 Sb., o silničním provozu. Zákon hovoří o tom, že chodci mají povinnost nosit reflexní prvek, pokud se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Inzerce