TOPlist

Cizinec převážel drogy za bezmála 800 000 korun. Skončil v rukou policistů

Po nedávném úspěchu, kdy táborští policisté ustanovili a zadrželi pachatele loupežných přepadení benzinových čerpacích stanic z loňského a dokonce předloňského roku, si v závěru uplynulého týdne připsali další významný počin, tentokráte v oblasti boje s drogovou kriminalitou.

Auto s důmyslnou skrýší

Základem tohoto významného případu byla precizní práce policistů Dálničního oddělení PČR Chotoviny, kteří v závěru uplynulého týdne při dopravní kontrole zastavili vozidlo tovární značky Ford Mondeo. Posádku tvořili dva cizinci původem ze států Balkánského poloostrova. Při lustraci řidiče policisté zjistili, že se jedná o muže označeného jako nežádoucí nebezpečná osoba v Schengenském prostoru, která je podezřelá z nezákonného držení zbraně. Rovněž doklady jeho spolujezdce nesplňovaly všechny ochranné znaky a mohlo se tak jednat o padělky. Oba muže, včetně automobilu, policisté okamžitě zajistili a následně provedli další nezbytné úkony, včetně prohlídky vozidla. Ta ukázala, že jejich počínání bylo více než důvodné. Zbraň ve vozidle nebyla, zato v jednom ze zavazadel řidiče nalezli důmyslný úkryt, ve kterém se nacházelo devět vakuovaných pouzder s obsahem vrcholových částí rostliny konopí. Na místo proto okamžitě povolali táborské kriminalisty a kolegy z cizinecké policie.

Kvalitní marihuana za 800 tisíc korun

Následné šetření kriminalistů potvrdilo, že obsahem pouzder je skutečně dle prvotního posouzení velmi kvalitní marihuana o celkové hmotnosti více než tří kilogramů. Její cena na černém trhu by se mohla pohybovat na částce odhadem 800 000 korun. Rovněž specialisté cizinecké policie potvrdili, že doklady spolujezdce jsou padělky.

Oba cizince proto kriminalisté zadrželi. Řidiče vozu následně obvinili z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Současně podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl následně dalšími orgány činnými v trestním řízení akceptován. U soudu tak tomuto muži hrozí trest odnětí svobody na dobu až deseti let. Spolujezdec si vyslechl obvinění z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. Je ohrožen až tříletým trestem odnětí svobody.

Všechny další skutečnosti, týkající se uvedených mužů, jsou předmětem následného šetření policistů.

por. Mgr. Miroslav Doubek

Foto PČR

Inzerce