TOPlist

Cizinec je obviněn ze čtyř trestných činů, ve Varech pobýval i přes zákaz


Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání 39letého cizince, kterého obvinili ze spáchání přečinů výtržnictví, nebezpečné vyhrožování, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a padělání a pozměnění veřejné listiny.

Obviněný cizinec měl v pátek 20. května 2016 ve večerních hodinách fyzicky napadnout úderem hlavy do čela recepčního karlovarského hotelu, po kterém se dožadoval vydání svých věcí, přičemž ten mu je nechtěl vydat z důvodu nezaplacení hotelových služeb. Recepčnímu tak svým jednáním způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici.

Vyhrožoval ublížením na zdraví

O dva dny později v jiném hotelu v Karlových Varech, do kterého měl zakázán vstup z důvodu nevhodného chování, slovně napadl člena ostrahy hotelu. Tomu vyhrožoval ublížením na zdraví, přičemž ho uchopil za límec a snažil se ho udeřit pěstí do obličeje. Stejným způsobem pak vyhrožoval i řediteli hotelu. Po příjezdu policejní hlídky na místo policisté zjistili, že se jedná o cizince, který se na území České republiky zdržuje neoprávněně, a to z důvodu spáchání jiné trestné činnosti, za kterou mu byl mimo jiné uložen soudem i trest vyhoštění z území České republiky na dobu osmi let (viz případ zde).

Cizinec byl zadržen a převezen na obvodní oddělení k provedení procesních úkonů, kde bylo dále zjištěno a znaleckým zkoumáním cizinecké policie potvrzeno, že cizinec s cílem zakrýt svou pravou totožnost, u sebe přechovával registrační průkaz k pobytu opravňující ho ke vstupu na území České republiky, který byl neoprávněně pozměněn přepisem číslice v datu jeho narození.

Hrozí mu až tři roky

Kriminalisté na obviněného cizince podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. V případě prokázání viny mu tak hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

nprap. Zuzana Týřová

Inzerce