TOPlist

Cizinci převáželi v motoru auta více než kilogram pervitinu, zadrželi je kriminalisté z TOXI týmu

Kriminalisté z teplického TOXI týmu mají za sebou další pěkný „úlovek“.

Youtube Video
Podívat se na video

Ve čtvrtek před obědem zadrželi před rychlým občerstvením McDonald’s dvojici Asiatů ve věku 42 a 44 let, kteří si u okénka zrovna objednávali něco k snědku. Najíst už se ale nestačili, přímo z vozidla je „vytáhli“ policisté, kteří je i s autem převezli na nedaleký územní odbor. Zadržené měli kriminalisté v „hledáčku“ už delší dobu, operativní činností pak zjistili, že ten den by měli převážet v autě větší množství drog.

Policisté při podrobné prohlídce jejich auta našli pervitin ukrytý v motoru, zadržení převáželi kolem 1300 gramů drogy, jejíž hodnota na černém trhu by byla kolem milionu korun, několik desítek gramů měli muži i v sáčcích po kapsách. V zavazadlovém prostoru měli komponenty na menší pěstírnu konopí, podle jednoho z operativců vyšetřujících případ tyto věci převáželi zřejmě proto, aby při běžné silniční kontrole odvrátili pozornost od pervitinu ukrytého v motoru.

Oba Asiaté byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, na soudní líčení, při kterém mohou být uloženy až desetileté tresty odnětí svobody, budou čekat ve vazbě. Mladší dealer je konec konců na mříže zvyklý, teprve letos v březnu byl podmínečně propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, kde si odpykával tříletý trest za předchozí prodej drog.

Inzerce