TOPlist

Cisterna vsetínských hasičů se převrátila cestou k zásahu, jeden zraněný

V 06:10 hodin byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Vsetín na místo hlášené dopravní nehody osobního vozidla, ke které došlo poblíž obce Lhota u Vsetína.

Při jízdě na místo zásahu došlo k převrácení zásahového vozidla T 815 4×4 profesionálních hasičů. Při nehodě byl lehce zraněn jeden z hasičů, který byl následně převezen zdravotnickou záchrannou službou k dalšímu ošetření a kontrole do nemocnice. Na místě došlo také k úniku nafty z převráceného vozidla. K likvidaci následků nehody byly nasazeny další posilové jednotky ze Vsetína a centrální stanice Zlín. K vyproštění převrácené cisterny byl na místo vyslán automobilní jeřáb záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína.

Na místo původně hlášené nehody osobního vozidla vyjela další posádka profesionálních hasičů. Při této nehodě nedošlo k žádnému zranění ani úniku provozních kapalin. Hasiči provedli pouze vyproštění havarovaného osobního vozidla, které skončilo částečně v příkopu u komunikace.

Před dvanáctou hodinou dorazil na místo události automobilní jeřáb profesionálních hasičů z Otrokovic a následně i vyprošťovací speciál hlučínských hasičů. Po uzavření komunikace byla obě vyprošťovací vozidla ustavena a bylo zahájeno převracení havarované cisterny. To se také v několika následujících minutách podařilo.

V 12:40 hodin byla komunikace opět částečně průjezdná. Po odtažení havarovaného vozidla a odstranění všech následků nehody byla komunikace zcela uvolněna.

Inzerce