TOPlist

Chtěla, aby se zchladil, tak ho shodila do Vltavy. Skončil v péči lékařů

Pražští strážníci byli ve středu požádáni o pomoc záchranné službě. Měli vyjet na pomoc muži, který vylezl na náplavce z Vltavy. Měl být mokrý a podchlazený. Strážníci následně zjistili, že muže do řeky strčila jeho partnerka poté, co se pohádali. Oba byli navíc pod vlivem alkohol. Muž skončil v rukou záchranářů, žena bude muset své počínání vysvětlovat na Policii ČR.

Ihned poté, co městská policie obdržela žádost o součinnost od záchranářů, byla na místo vyslána nejbližší hlídka strážníků z Prahy 2. Vzhledem ke klimatickým podmínkám měli  záchranáři obavu o mužovo zdraví, proto  operátor městské policie vyslal na náplavku vozidlo zajištující prověřování oznámení na linku 156.

Všechna tato vozidla jsou vybavena defibrilátory. Hlídka dorazila na místo během pěti minut. Na schodech na břehu náplavky u jedné ze zakotvených lodí seděl muž, který byl celý mokrý a silně se třásl. Hlídka muži okamžitě pomohla vysvléci mokré věci, zabalila ho do izotermické fólie a posadila do služebního vozidla. Až do příjezdu vozidla zdravotnické záchranné služby strážníci kontrolovali jeho zdravotní stav.

V té době se také dostavila na místo neznámá žena, která hlídce sdělila, že je přítelkyní dotyčného muže. Dále uvedla, že společně s přítelem konzumovali alkohol a došlo mezi nimi k hádce. Ona potom úmyslně strčila do přítele tak, aby spadl do Vltavy a zchladil se. Mokrý a podchlazený muž následně její slova potvrdil. Protože by muž, s ohledem na počasí, mohl mít zdravotní následky, strážníci pojali podezření ze spáchání trestného činu a přivolali kolegy z policie, kteří si celou událost převzali k dořešení.

Šestatřicetileté ženě bylo následně naměřeno skoro 1,5‰ a devětatřicetiletému muži skoro 2,5‰ alkoholu v dechu.

Irena Seifertová

Inzerce