TOPlist

Chrudimsko: kriminalisté nalezli tělo novorozence, žena obviněna z vraždy

Od předminulého týdne kriminalisté Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje ve spolupráci s policisty z Územního odboru Chrudim prověřovali smrt novorozence, který byl nalezen v okrajové části jedné obce na Chrudimsku.

Matkou 29letá žena z Chrudimska

Na základě provedené soudní pitvy těla zemřelého novorozence, dalšího šetření a získaných důkazů byla jako matka zjištěna 29letá žena z Chrudimska. Ta měla po předchozím utajování a skrývání těhotenství před svým okolím dítě porodit bez účasti jiné osoby v únoru letošního roku jako živého, donošeného a životaschopného novorozence. Dítě pak údajně zanechala bez další pomoci tak, že v krátké době zemřelo. Poté jeho tělo měla po nějakou dobu schovávat v papírové krabici s oblečením na otevřeném balkonu ve svém bydlišti a následně jej ukrýt v igelitové tašce do propusti mostku pod příjezdovou komunikací v jedné obci na Chrudimsku, kde bylo policií také nalezeno.

Částečně se doznala

Matka dítěte byla obviněna pro zvlášť závažný zločin vraždy dítěte mladšího patnácti let, ke svému jednání se částečně doznala. Soudci Okresního soudu v Hradci Králové byl podán podnět na její vzetí do vazby, který byl dnešního dne akceptován. Kriminalisté také prověřují další narození dítěte, které se mělo matce narodit v minulosti. Obviněná je matkou třech dětí, které má v péči. V případě prokázání viny je žena ohrožena trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným.

Další informace po dohodě s dozorovým státním zástupcem vzhledem k počáteční fázi vyšetřování případu policie nebude uvádět.

por. Jana Drtinová, DiS.

Inzerce