TOPlist

Chrudim: nevyplatilo se mu vyhrožovat úřední osobě

Dne 13. dubna 2016 zahájili policisté z kriminální služby trestní stíhání třiapadesátiletého muže s podezřením ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu.

Podezřelému byl v loňském roce za přečin vydírání uložen trest odnětí svobody, který byl podmíněně odložen na zkušební dobu dvou let a šesti měsíců za současného vyslovení dohledu. Při výkonu tohoto dohledu prováděného úřední osobou probační služby dne 12. dubna 2016 vyhrožoval v průběhu konzultace újmou na zdraví. Prý všichni kdo mu v této věci ublížili, jsou na jakémsi seznamu. „Dále dodal, že o zabití někomu řekne“.

Zadržen za pomoci donucovacích prostředků

Následující den bylo rozhodnuto o zadržení podezřelého. Policisté z chrudimské pořádkové jednotky tak učinili krátce před desátou hodinou dopolední. Po provedení násilného vstupu do objektu byl třiapadesátiletý muž zadržen za použití donucovacích prostředků.

Vzhledem k obavám, že by mohl opakovat trestnou činnost, pro niž je stíhán, byl podán návrh na vzetí do vazby. Soudce jej ve čtvrtek v odpoledních hodinách akceptoval a podezřelý byl policisty eskortován do vazební věznice. Za uvedený skutek lze dle trestního zákoníku potrestat až tříletým odnětím svobody.

por. Mgr. Jiří Tesař

Inzerce