TOPlist

Chodec na silnici na Českolipsku nebyl vidět, tvrdí řidič, co ho srazil. Byla totiž tma

V neděli kolem 6. hodiny ranní projížděl 62letý řidič osobního vozidla značky Volkswagen Passat od Stružnice na Českou Lípu, přičemž na rovném úseku silnice u Stružnice nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám ( tmě a sněžení) , a když na poslední chvíli zpozoroval na silnici chodce, jdoucího po krajnici ve směru od České Lípy, nedokázal na něj adekvátně zareagovat a vyhnout se mu.

Sedmadvacetiletý chodec následně utrpěl při střetu se zrcátkem projíždějícího auta poranění lokte a boku, se kterým ho zdravotníci zdravotnické záchranné služby převezli na traumatologické oddělení Liberecké krajské nemocnice. Dechová zkouška řidiče ukázala, že pod vlivem alkoholu není. Jaký bude mít tato dopravní událost další následky,  je ve velké míře závislé na zdravotním stavu mladíka.

Nebyl vidět, měl tmavé oblečení

Řidič na místě nehody policistům stále opakoval, že chodce na silnici neviděl. To mu policisté  uvěřili, protože měl mladík na sobě jen  tmavé oblečení bez jakéhokoliv reflexního prvku.

I tato zkušenost  potvrzuje potřebu uzákonit nošení reflexních prvků na oblečení tak, aby chránilo chodce na málo osvětlených místech a za snížené viditelnosti a včas upozornilo řidiče na jeho přítomnost v silničním provozu.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce