TOPlist

Chlapec v Ústí nad Labem si udělal „apríl“, zaměstnal kriminalisty

Ve středu krátce před šestou hodinou večer oznámil otec poškozeného, že jeho syn mu sdělil, že v ulici Slavíčkova jeho kamaráda, s nožem v ruce, přepadl „nějaký černoch“. Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která kontaktovala tohoto kamaráda. Ten byl ovšem doma sám. Po vyrozumění maminky, která se ihned domů dostavila, byl chlapec k celé věci vyslechnut. Policistům uvedl, že když šel navštívit svého kamaráda domů, tak jej před domem zezadu za pusu a nos chytil neznámý muž černé pleti, oblečen do trička se smajlíky, modrých džín a bílých bot. V druhé ruce držel nůž.

Věc si převzali kriminalisté

Ve chvíli, kdy ovšem uslyšel hlas z interkomu u zvonků, tak utekl. Nasedl pravděpodobně do auta, neboť slyšel bouchnutí dveří a odjezd vozidla. Vzhledem k závažnosti jednání, které chlapec popsal, si věc převzali kriminalisté. Ti se poté na zdejším obvodním oddělení opětovně chlapce k celé věci dotazovali. Po chvilce, když viděl, že už jde do „tuhého“,  jim sdělil, že si vše vymyslel, neboť se domníval, že je „apríl“.

Zpráva orgánu sociálně právní ochraně dětí

Vzhledem k věku chlapce, který není trestně odpovědný, bude celá věc odložena a zpráva k tomuto skutku odeslána orgánu sociálně právní ochrany dětí. V případě, že se osoba dopustí Přestupku křivého vysvětlení, tak jí ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun.

por. Veronika Hyšplerová

 

Inzerce