TOPlist

Chlapec s dívkou spadli z ochozu Milohlídky. Chlapec byl obviněn z pokusu vraždy. Při vyšetřování kriminalistům pomohla speciální technika

V září loňského roku došlo k pádu chlapce a dívky z ochozu Milohlídky v Jíčíně. Během šetření se zjistily informace, které vedly k obvinění 18letého chlapce z pokusu o vraždu. Mladík byl obviněn v prosinci minulého roku.

Pár vylezl na ochoz, kde se objímali a při otáčení oba uklouzli a spadli přes okraj ochozu do rokle z výšky zhruba 8 metrů. Dívku z rokle zachránili hasiči, ale mladíka museli vytáhnout na podvěsu záchranáři z vrtulníku. Oba utrpěli zranění, s kterým byli převezeni do hradecké fakultní nemocnice.
Pomoc jim zavolala náhodná kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu.

Po roční důkladné práci kriminalisté v těchto dnech vyšetřování ukončili a byl podán návrh na podání obžaloby. V rámci vyšetřování byly mimo jiné úkony provedeny prověrky na místě a vyšetřovací pokusy. To vše za využití nejmodernější techniky a dále například systém „SPHERON, s jehož pomocí lze vytvořit kompletní digitální kriminalistickou dokumentaci místa činu.

Dále bylo v rámci zmíněných úkonů použito záznamové zařízení umístěné na dronu, figuranti a specialisté zásahové jednotky. Na základě těchto úkonů, kterých se účastnili specialisté z Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR a Fakulty tělesné výchovy a sportu – Univerzity Karlovy, byl vypracován ústavní znalecký posudek z biomechaniky. Tuto událost i nadále tedy kvalifikujeme jako zvlášť závažný zločin pokus vraždy.

Inzerce