TOPlist

Chebsko: zadrženi tři lidé, kteří vyráběli a prodávali pervitin


Kriminalisté v Chebu také stále pokračují v boji proti drogové kriminalitě. Ve středu dne 6. dubna od brzkých ranních hodin probíhal na Františkolázeňsku policejní zásah, při kterém byla zadržena 38letá žena a dva muži ve věku 31 a 34 let.

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili kolem 50 gramů pervitinu, dále různé chemikálie a příslušenství sloužící k výrobě pervitinu.

Ještě téhož dne policejní komisař z 2. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání:

• 38leté cizinky, kterou obvinil ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy
• 31letého muže, kterého obvinil ze spáchání pokračujícího přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také ze spáchání   přečinu Nedovolené ozbrojování
• 34letého muže, kterého obvinil ze spáchání pokračujícího přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy

Muž přechovával střelné zbraně a střelivo

Obviněné osoby měly neoprávněně vyrábět drogu pervitin. Poté jí prodávat nebo jiným způsobem opatřovat dalším osobám. 31letý obviněný muž měl navíc bez povolení přechovávat střelné zbraně a ve větším množství i střelivo.

Policejní komisař na všechny tři obviněné podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval, soudce však neshledal důvody vazby. Obviněné osoby budou stíhány na svobodě.

Oběma obviněným mužům hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let. Obviněné ženě hrozí trest odnětí svobody až na deset let, neboť byla v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzena.

nprap. Kateřina Krejčí

Inzerce