TOPlist

Českolipan si vymyslel přepadení, motiv je dost nejasný

V tomto týdnu uzavřeli kriminalisté vyšetřování údajné ozbrojené  loupeže, kterou na obvodním oddělení policie v České Lípě oznámil dne 24. dubna letošního roku 38letý Českolipan. Na něj podle jeho výpovědi ve stejný den kolem 22. hodiny zaútočil při venčení psa na sídlišti Sever v Okružní ulici v České Lípě neznámý lupič. Měl se k němu přiblížit zezadu a  zavolat na něj : „Ty konino, dej sem peníze.“ Potom oznamovatel  údajně ucítil ostří nože na svém levém boku, a když ho lupič uhodil přes obličej, odevzdal mu ze strachu 3 000 korun.

Prý ho k tomu navedl kamarád

Z oznamovatele se ale vyklubal pouhý lhář. Kriminalisté ho konfrontovali s výsledky vyšetřování a on se jim nakonec přiznal, že si všechno vymyslel. Na otázku proč to udělal, odpověděl, že ho k tomu navedl kamarád. Zřejmě jde o další jeho výmysl. Dobrou zprávou pro Českolipany je, že se nemusejí bát toho, že je na sídlišti Sever přepadne ozbrojený lupič.

Další lživé oznámení

Počátkem května českolipští kriminalisté rozbili další lživé oznámení o ozbrojené loupeži v České Lípě. Tu si oznamovatelka vymyslela proto, aby kryla svou trestnou činnost. Podrobnosti k případu naleznete zde.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce