TOPlist

České Budějovice: mladá žena vylákala částku převyšující 555 000 korun


Policisté obvodního oddělení České Budějovice – Čtyři Dvory v uplynulých týdnech vyšetřovali protiprávní jednání 30leté ženy z Nymburska, která se pravděpodobně měla, dle zajištěných důkazů, opakovaně dopustit podvodu a vylákat velké množství peněz.

První jednání uskutečnila během měsíce srpna 2015, kdy na jednom internetovém portálu kontaktovala mladšího muže, kdy elektronickou korespondencí, kdy uváděla smyšlené informace, od něj vylákala 468 000 korun. Peníze jí byly zaslány na účet, kdy muži slibovala, že v dohodnutém termínu mu peníze vrátí. Návratnost financí však přes výzvy stále odkládala a posouvala splatnost.

Ani další muž peníze nedostal

Stejným způsobem, ve stejnou dobu, vylákala peníze na druhém muži, který jí na její žádost zaslal na bankovní účet 87 500 korun. Ani on však peníze do současné doby nedostal. Vzhledem k tomu, že způsobená škoda převýšila půl milionu, konkrétně 555 500 korun, byl spisový materiál předán do vyšetřování na Územní odbor České Budějovice, Službu kriminální policie a vyšetřování.

Koncem minulého týdne si podezřelá žena převzala usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci zločinu podvod, které je vedeno nevazebně. V případě prokázání viny jí dle trestního zákoní hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

por. Bc. Milan Bajcura

Inzerce