TOPlist

Celostátní kynologickou soutěž v Liberci vyhrál psovod z Rýnovic

V sobotu 25. dubna 2015 v Liberci proběhl jubilejní ročník kynologické soutěže „VELKÁ CENA MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC“. Pořadateli byla Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice ve spolupráci s Centrem Vojenské kynologie AČR Chotyně, Vazební věznicí Liberec a výrobcem krmiva pro psy Annamaet Petfoods, Inc.


Nad celostátním kláním převzal záštitu primátor Statutárního města Liberec pan Tibor Batthyány, mediálním partnerem byl Policejní deník.

V areálu Kynologického klubu Liberec-Pavlovice zahájil soutěž liberecký primátor Tibor Batthyány, který v úvodu vyzdvihl výcvik bezpečnostních sborů i městských policií: “Jsem hrdý na to, že dnešní akci spolupořádá Městská policie Liberec a velmi mne těší, že je zde tak široké spektrum soutěžících. Obranářská soutěž zvyšuje profesionalitu členů ozbrojených složek a to je důležité nejenom pro ně samotné, ale především i pro bezpečí občanů měst a obcí.“

Slunečné počasí přivítalo 34 z 38 přihlášených účastníků se svými služebními psy z Čech, Moravy a Slovenska. Soutěž, ve které měřili své síly, se skládala ze dvou částí – z poslušnosti a obrany. V poslušnosti psi překonávali různé překážky a v druhé půli předváděli zadržení pachatele přes vodu, zadržení ujíždějícího pachatele na jízdním kole nebo odhalení pachatele skrývajícího se v autobuse a další.

Tři stovky diváků mohly sledovat výkony služebních psů z městských policií, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR, Vojenské policie AČR, Policie ČR, ale i z civilních kynologických klubů. Nejvzdálenějším účastníkem byl psovod z Prezidia Policajného zboru Slovenské republiky.

Absolutním vítězem se stal služební pes Xanthin Malidaj s psovodem Albani Michal z Věznice Rýnovice.

Na druhém místě se umístil pes Questor de Alphaville Bohemia s psovodem Lux Tomáš z Celní správy ČR.

Na třetím místě se umístil pes Quantus de Alphaville Bohemia s psovodem Vala Roman z Celní správy ČR, kteří rovněž získali cenu za nejlepší zadržení s protiútokem.

V soutěži družstev se na prvním místě umístili Aengus Retrobelge s Janem Petříčkem z Vězeňské služby Stráž pod Ralskem a Quantus de Alphaville Bohemia s Romanem Valou z Celní správy ČR.

Cenu FAIR PLAY, kterou udělila komise rozhodčích, získal psovod Ďurica Michal z Prezidia Policajného zboru Slovenské republiky, za příkladné sportovní vystupování během soutěže.

Soutěž, tak jako v minulých ročnících, posuzovali rozhodčí nprap. Vítězslav Vlk a nstržm. Petr Richter z Police ČR. V roli figurantů se představili Karel Vittiš a Filip Gavor z Kynologického klubu Liberec-Pavlovice, pprap. Michal Firman z Vazební věznice Liberec a rtn. Stanislav Doležal z Vojenské policie Olomouc.

K úspěšnému průběhu soutěžního dne přispěli i pozvaní zástupci Policie České republiky, Vazební věznice Liberec, Celní správy ČR spolu s Celní správou Ukrajiny a další.

Inzerce