TOPlist

Celníci na Vysočině odhalili při kontrolách cizince bez dokladů

Začátkem roku při kontrolní činnosti hlídek mobilního dohledu Celního úřadu pro Kraj Vysočina na dálnici D1 byly zjištěny dva případy, kdy osádka kontrolovaných vozidel cestovala bez osobních dokladů.

Dne 5. ledna ve večerních hodinách celníci zastavili na dálnici D1 směr Praha vozidlo ukrajinské imatrikulace. V něm cestovaly čtyři osoby a při kontrole osobních dokladů nebyl řidič vozidla schopen prokázat svou totožnost ani oprávnění k řízení motorového vozidla. Proto bylo auto odkloněno do areálu celního úřadu k provedení kontroly. Hlídka pojala podezření, zda se nejedná o běžence. Přivolaná hlídka cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina řidiče zajistila a odvezla k dalšímu šetření.

Ve druhém případě dne 6. ledna večer na 95. km dálnice D1 bylo podrobeno kontrole osobní vozidlo taxislužby polské imatrikulace tovární značky Volkswagen, které řídil polský státní příslušník. Mimo absenci dálničního kupónu kontrolující hlídka zjistila, že na zadním sedadle řidič přepravuje tři osoby, pravděpodobně asijského původu. Dva muži a jedna žena u sebe neměli žádné doklady, kterými by prokázali svou totožnost. Při bezpečnostní prohlídce byla ve vozidle pod sedačkou řidiče nalezena plynová pistole.

Možné podezření, zda tímto jednáním nejsou naplněny znaky skutkové podstaty trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranic, vedlo kolegy k přivolání hlídky cizinecké policie, která tyto osoby zajistila a eskortovala na služebnu.

Inzerce