TOPlist

Bývalý policista zadržel pachatele, který oloupil seniorku o kabelku

Muž, který vytrhnul ženě kabelku z ruky, byl bezprostředně po spáchání zločinu dopaden.

Kriminalisté druhého policejního obvodu zabývající se násilnou kriminalitou řeší loupežné přepadení, které se stalo včera krátce po jednadvacáté hodině na ulici Petržílkova v Praze 5. K ženě důchodového věku tam přímo na ulici zezadu přistoupil muž a snažil se jí z ruky vytrhnout kabelku. Devětašedesátiletá důchodkyně se jí ale nechtěla vzdát, a proto se s mužem krátce přetahovala. Ten proto musel vyvinout ještě větší sílu, která nakonec překonala obranu poškozené, a s kabelkou v ruce utekl směrem k ulici Běhounkova.

Oloupená žena ale ani přesto, že byla v šoku, nechtěla nevychovanému mladíkovi svou kabelku s osobními věcmi „darovat zadarmo“, a proto se za ním rozběhla s hlasitým křikem o pomoc. Nedaleko incidentu se naštěstí nacházel kolemjdoucí, kterému její hlasité prosby o pomoc nebyly lhostejné. Ten se rozhodl prchajícího muže zadržet a zabránit nejen dalšímu útěku, ale možná také útoku. Mladík totiž v ruce držel kromě kabelky také šroubovák, který se naštěstí zasahujícímu muži podařilo z ruky vyrazit. Odcizenou kabelku poté zachránce vrátil vyděšené, avšak šťastné majitelce.

Na místo vzápětí dorazila hlídka městské policie, která si zadrženého cizince převzala a následně ho předala policistům místního oddělení Košíře. Přepadená důchodkyně během boje o svou kabelku utrpěla zranění prstu, které si vyžádalo ošetření v nemocnici. Kriminalisté již čtyřiadvacetiletého, bulharsky mluvícího muže vyslechli a obvinili z trestného činu loupež. Vzhledem k tomu, že se jedná o cizince, budou také podávat podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby.

V případě odsouzení mu za tento zločin hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Závěrem je třeba dodat, že statečný kolemjdoucí je bývalý policista, kterému však odvaha a smysl pro spravedlnost nechybí ani dnes.

[tiskovka]prap. Bc. Iveta Martínková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce