TOPlist

Byla to honička jak z filmu. Policisté pronásledovali řidiče, použít museli i zbraně

V sobotu nad ránem chtěli táborští dopravní policisté zastavit řidiče vozidla Ford Mondeo u Plané nad Lužnicí, protože se dopustil dopravního přestupku. Muž však na žádná znamení k zastavení nereagoval a ujížděl směrem na Veselí nad Lužnicí. Policisté vozidlo pronásledovali. V obci Veselí nad Lužnicí sjel ujíždějící řidič mimo komunikaci, a když u něho policisté zastavili a zablokovali mu cestu, tak do služebního vozidla nacouval a začal opět ujíždět.

Prostřelená pneumatika auto zastavila. Řidič utíkal dál

Policisté použili varovné výstřely a také střelili na pneumatiku vozu. Vozidlo s poškozenou pneumatikou musel nakonec pronásledovaný odstavit. Z vozidla utekl. Policisté jej do dvou hodin dopadli a zadrželi. Muž se k řízení vozidla i k útěku přiznal. Orientační dechová zkouška na alkohol byla pozitivní.

Svoji situaci si však muž svým jednáním velmi zkomplikoval, neboť byl obviněn z násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci. Místo možného přestupku „za alkohol“ mu tak nyní v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody ve výši až šesti let.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner

Inzerce