TOPlist

Byl smolař. Před strážníky mu z batohu vyskočil upytlačený kapr

Minulý týden ve čtvrtek (4. února) před třetí hodinou odpolední českobudějovičtí strážníci při své běžné kontrolní činnosti narazili na podezřelého mladého muže na sídlišti Máj.

Muž se podobal celostátně hledané osobě, proto se ho strážníci rozhodli zastavit. Během ověřování jeho totožnosti si muž sundal batoh a položil ho na zem. Následně se však batoh převrátil a z toho vypadl živý kapr.

Pytlačil na rybníku

Pětadvacetiletý muž z Českobudějovicka se nejprve snažil zapírat a vymyslel si několik historek, jak k rybě přišel. Nakonec se přiznal, že bez povolení chytal ryby na Starohaklovském rybníku. Netajil se ani tím, že rybolov praktikuje pravidelně. Vždy ovšem bez rybářského lístku a povolenky k lovu. Poté vyndal z batohu celý svůj úlovek, kde se ukrývali další dva kapři.

Z ryb se tedy moc dlouho neradoval. Kapři mu byli odebráni a předáni zástupci společnosti Lesy a rybníky města České Budějovice. Událostí se nyní bude zabývat správní orgán českobudějovického magistrátu. Za neoprávněné chytání ryb mladému muži hrozí pokuta do 8 tisíc Kč.

Mgr. David Štýfal

Ilustrační foto

Inzerce