TOPlist

Budějovice: Celníci odhalili mezinárodní skupinu obchodníků s marihuanou


Na operaci s krycím názvem Carlo pracovala Celní protidrogová jednotka Generálního ředitelství cel od ledna 2016 prvotními úkony trestního řízení, a to pod dozorem Krajského státního zastupitelství v Českých Budějovicích. Intenzivně ve věci spolupracovala i s  rakouskou policií. Závěrečná část operace vyvrcholila 1. dubna společným zásahem českých celníků a policistů z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, přičemž zasahovali na území Českobudějovického kraje, Prahy a také na území Rakouska.

Speciální zásahové jednotky celní správy a jihočeského policejního ředitelství zadržely celkem sedm osob, provedly pět domovních prohlídek, při kterých objevily tři vybavené „indoor“ pěstírny konopí. Celkem zajistily 5,5 kilogramů  marihuany připravené k okamžité distribuci, 386 kusů vzrostlých rostlin konopí, 500 g tablet „extáze“, čtyři osobní a jeden dodávkový automobil, finanční hotovost ve výši téměř 17 tisíc Euro. Dalších jedenáct osob zadrželi na svém území rakouští policisté. Ti zajistili u pachatelů devět kilogramů marihuany.

Hlavním organizátorem 31letý muž z Českobudějovicka

Cílem společného mezinárodního úsilí bylo odhalit, zadokumentovat a nashromáždit dostatek důkazů proti mezinárodně organizované skupině pachatelů, kteří vytvořili organizovanou síť zahrnující nelegální výrobu, transport a distribuci marihuany v České republice a v Rakousku.

Hlavním organizátorem výroby a obchodů byl 31letý muž z Českobudějovicka. Ten organizoval produkci a shromažďování marihuany od jednotlivých dodavatelů a osobně realizoval pravidelné dodávky marihuany do Rakouska.

Vývoz minimálně 50 kg marihuany

Kriminalisté z jihočeského policejního ředitelství po zásahu obvinili skupinu sedmi pachatelů z Českobudějovicka a Prahy. Kriminalisté skupinu viní z toho, že po vzájemné domluvě zprostředkovala vývoz minimálně 50 kg marihuany, a to především pro zájemce z Rakouska. Obvinění fungovali jako organizovaná skupina.  Všech sedm obviněných je v současné době stíháno vazebně.

Za zvlášť závažný zločin „Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“ hrozí pachatelům trest odnětí svobody až 18 let.

Celníci odhalili mezinárodně organizovanou skupinu obchodníků s marihuanou – Policie České republiky

mjr. Ing. Martina Kaňková, Generální ředitelství cel

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, KŘP Jčk

Ilustrační foto

Inzerce