TOPlist

Brutální napadení v centru Plzně. Nepoznáváte pachatele?

Plzeňští policisté pátrají po dvou neznámých pachatelích, kteří se dopustili zvlášť závažného zločinu loupež.

V pondělí dne 28. prosince tohoto roku zhruba deset minut před osmou hodinou večerní přistoupili dva pachatelé neznámé totožnosti k 22letému muži, který čekal na svou přítelkyni na náměstí Republiky v centru Plzně, a bezdůvodně jej fyzicky napadli. Na muže zaútočili pěstmi a kopy nohou, kdy údery vedli především do oblasti hlavy. V bití pokračovali i poté, co poškozený v důsledku útoku upadl na zem. Během ataku se pachatelé pokusili napadenému z ruky strhnout pozlacené náramkové hodinky. Nakonec poškozenému odcizili zlatý řetízek a mobilní telefon a z místa utekli. Napadený byl s řadou oděrek a podlitin a vykloubeným ramenním kloubem převezen do plzeňské nemocnice. K incidentu došlo na náměstí Republiky v blízkosti laviček na místě zvaném U Andělíčka.

Popis pachatelů:

  1. pachatel – muž, stáří zhruba 20 let, baculaté postavy vysoké asi 170 – 172 cm, bílé pleti, vlasy pravděpodobně vyholeny strojkem na délku 3 mm, oblečen byl do maskáčové mikiny a tmavých tepláků, hovořil slovensky,
  2. pachatel  – muž, stáří zhruba 20 let, vysoký cca 170 – 172 cm, vlasy tmavohnědé barvy měl na temeni střižené na ježka sčesaného na patku, po stranách hlavy zcela vyholeny, v dutině ústní mu na horní čelisti pravděpodobně chyběl či byl zbarven do černa špičák nebo řezák (zub tzv. dvojka nebo trojka).  Oblečen byl do tmavé mikiny a tmavých kalhot. Hovořil rovněž slovensky.Plzeňští policisté se ihned po obdržení oznámení o skutku začali případem intenzivně zabývat, kdy mimo jiné v rámci pátrání po pachatelích získali i kamerový záznam zachycující oba podezřelé krátce před činem v jedné z prodejen v centru Plzně.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali na místě činu či v jeho bezprostředním okolí a všimli si podezřelého chování jakékoli osoby, a občany, kteří mohou identifikovat muže zachycené na fotografiích z kamerového záznamu, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.

por. Ing. Hana Štefflová
Inzerce