TOPlist

Brutálně se popral se svým známým, pak ho nechal ležet v bezvědomí

V Úpici na Trutnovsku v sobotu 21. 11. 2015 nalezli svědci v ulici Na Veselce před osmou hodinou ráno ležet na zemi těžce zraněného 45 letého muže. Dle sdělení přivolaného lékaře i dle prvotního šetření policistů bylo již od počátku vyšetřování zřejmé, že muž si nezpůsobil zranění sám.

Poté, co ho záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, přivolaní kriminalisté krajské výjezdové skupiny rozjeli v úzké spolupráci s trutnovskými kolegy důkladné vyšetřování události. Zadokumentovali místo činu a začali vyslýchat svědky a nezúčastněné osoby.

Rány rozdával dvacetiletý mladík, který z místa činu utekl

Ještě tentýž den zadrželi a obvinili 20letého mladíka, kterého viní z toho, že po předchozí vzájemné potyčce v baru udeřil poškozeného nejméně třemi ranami pěstí do obličeje. Ten po posledním úderu upadl hlavou na zem, kde zůstal ležet v bezvědomí s těžkým zraněním hlavy. Obviněný muž z místa činu utekl. Nicméně zřejmě i pod tíhou svědomí se po několika hodinách přišel policistům sám přiznat a popsal i vše, co potyčce předcházelo a jak k fyzickému útoku došlo.

Z jeho výpovědi je zřejmé, že motivem byly s největší pravděpodobností osobní spory, aniž by se aktéři potyčky před tím znali. V baru v ulici Na Veselce se potkali až kolem sedmé hodiny ráno.

Kriminalisté nejprve zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu ublížení na zdraví s těžkým následkem a přečinu výtržnictví. Vzhledem k tomu, že ale prognóza vývoje zdravotního stavu poškozeného muže je špatná, nevylučuje vyšetřovatel změnu právní kvalifikace na zločin ublížení na zdraví s následkem smrti. V současné době obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na 8 let, v případě změny právní kvalifikace trest až 10 letý.

Muž je stíhán vazebně.

mjr. Mgr. Ivana Ježková

Inzerce