TOPlist

Bruntálští policisté radili dětem, jak správně přejít vozovku


Během prvního dubnového týdne proběhla na také na Bruntálsku celorepubliková dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, která je realizována již několik let.

Děti jsou nejzranitelnější

Na vybraných přechodech okresu Bruntál, zejména v blízkosti základních a mateřských škol a na frekventovaných silnicích, dopravní a pořádkoví policisté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu, a to hlavně se zaměřením na přecházení pozemních komunikací. Svou pozornost věnovali zejména těm nejzranitelnějším, a to dětem a mládeži. Cílem této akce je pozitivní ovlivňování chodců a odbourání mýtu o absolutní přednosti na přechodech pro chodce.

Drobné dárky

Policisté děti poučili, některým připomenuli pravidla bezpečného přecházení vozovky a také  je odměnili drobnými dárky. Součásti této kampaně je také v průběhu dubna účast policistů na besedách se zaměřením na dopravní výchovu ve školních zařízeních. V minulém týdnu policisté navštívili již několikrát děti ve školních zařízeních (Krnov, Město Albrechtice, Vrbno pod Pradědem), kterým připomenuli pravidla bezpečného chování v silničním provozu. 


komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

Inzerce