TOPlist

Bruntálští kriminalisté odhalili další pěstírny konopí

Bruntálští kriminalisté z toxi týmu odhalili další pěstírnu konopí. Zajistili přes tisíc rostlin v různých fázích růstu, vybavení pěstírny za 300 tisíc korun a také hotovost téměř čtvrt milionu korun.

Této akci předcházelo odhalení nelegální pěstírny konopí v areálu v katastru obce Dětřichov nad Bystřící v dubnu loňského roku. V této pěstírně policisté zajistili 1250 rostlin a také zjistili, že je areál napojen na černý odběr elektřiny. Následovala několika měsíční práce kriminalistů z toxi týmu, kteří spolupracovali také s kolegy z celorepublikových útvarů a s kriminalisty z jiných krajů. Zjistili, že podezřelá osoba se má podílet rovněž na další nelegální pěstírně konopí, která byla zřízena v opuštěném domě v Lipníku nad Bečvou. Na konci února 2016 byla realizována v Lipníku nad Bečvou akce bruntálských kriminalistů ve spolupráci se Zásahovou jednotkou Moravskoslezského kraje, Celní protidrogovou jednotkou a Speciální pořádkovou jednotkou Olomouckého kraje.

Tisíc rostlin konopí

V opuštěném domě se nacházela rozsáhlá pěstírna, která byla ve dvou podlažích. Policisté zajistili tisíc rostlin konopí v různých stádiích růstu a také části sklizených rostlin a pěstírnu v hodnotě 300 tisíc korun. V objektu byla zřízena místnost pro „zahradníka“ a také místnost, kde docházelo k sušení a přípravě hotové marihuany k dalšímu prodeji. Při dalších domovních prohlídkách u podezřelých osob byla zajištěna také finanční hotovost v celkové výši téměř čtvrt milionu korun. Věc je nadále ve vyšetřování. Policejní komisař SKPV vydal usnesení o zahájení trestního stíhání osoby cizí národnosti ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnou a psychotropními látkami a jedy, za což horzí trest odnětí svobody do výše až deseti let.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

Inzerce