TOPlist

Brněnští strážníci pomáhali bezdomovcům

Obavy o život bezdomovců během mrazivého víkendu projevilo několik Brňanů, kteří neváhali a okamžitě zatelefonovali na linku 156. V jednom případě se jednalo o sedmatřicetiletého rusky hovořícího muže, který se pohyboval v Životského ulici v Židenicích spoře oblečen a bez bot. Vzhledem k ledovému počasí, které v danou chvíli panovalo a velmi nedostatečnému oděvu a obutí sedmatřicetiletého muže bez přístřeší, se strážníci rozhodli jej dopravit do Armády spásy v Mlýnské ulici.
Další událost se stala v Hostislavově ulici v Žebětíně, kde strážníci našli na zemi ležícího šestačtyřicetiletého bezdomovce. Vzhledem ke klimatickým podmínkám (-9 stupňů Celsia), kdy hrozila újma na zdraví dezorientovaného muže a jeho zdravotního stavu, byla přivolána sanita záchytky, která jej za asistence hlídky strážníků převezla k detoxikaci do zdravotnického zařízení.
V Tererově ulici v Králově Poli zase zaujala v neděli ve dvě hodiny ráno ostatní kolemjdoucí dvojice na zastávce MHD. Když se hlídka MP dostavila na uvedené místo, tak zjistila, že jednapadesátiletá žena i sedmašedesátiletý muž zjevně potřebovali ubytování v některém z azylových center. Oběma proto strážníci doporučili vzhledem k mrazivé noci možnosti řešení jejich osobní situace.

Inzerce