TOPlist

Brněnská OHSka záchranila muže v bezvědomí. Další čárku si připsal automatický defibrilátor

Policisty z oddělení hlídkové služby zastavil v Brně v ulici Milady Horákové dvaatřicetiletý muž a dovedl je k vozidlu, ve kterém ležel jeho řidič v bezvědomí. Muž lapal po dechu a nereagoval na žádné podněty. Policisté dle rad operátorky na tísňové lince 155 vytáhli muže z vozidla a zahájili srdeční masáž, pro další resuscitaci se rozhodli použít i automatizovaný externí defibrilátor. Po připevnění elektrod přístroj doporučil výboj. V ten okamžik na místo přijela i sanitka se záchranáři. U postiženého se společnými silami podařilo obnovit životní funkce a záchranáři jej mohli převézt k dalšímu ošetření do nemocnice.

 

Tento zásah opět potvrdil význam a funkčnost systému „First responder s AED“. Díky včasné pomoci zachránců tak dvaapadesátiletý muž dostal šanci na návrat do běžného života.

Všem zachráncům už poděkovala i partnerka šoféra, když v dopise adresovaném jihomoravskému policejnímu řediteli uvedla: „Svým chováním v podstatě zachránili život mému partnerovi a tatínkovi našich dětí“.

nprap. David Chaloupka, 17. května 2019

ViewImage.aspx-5

Inzerce