TOPlist

Bravurní práce pražských policistů. Muž zranil svou matku a zabarikádoval se v bytě. Došla si pro něj zásahovka!

Přibližně v půl páté odpoledne vyjížděli policisté pohotovostní motorizované jednotky do ulice Urbánkova, kde měl muž napadnout a vážně zranit svou matku. Žena utrpěla vážná zranění a před synem utekla. Podle informací AKTU.cz jí vypíchl oko.

Policisté po příjezdu na místo zjistili, že k incidentu došlo mezi 38 letým synem a 67 letou ženou, ta byla ošetřena a převezena do nemocnice. Muž se poté před policisty zabarikádoval v bytě, který nechtěl za žádnou cenu opustit. Na místo dorazila Speciální pořádková jednotka, která začala společně s policisty z PMJ a místního oddělení Lhotka zajišťovat perimetr, aby pachatel z bytu neutekl. Poté na místo dorazila pražská zásahová jednotka a policejní vyjednavač. Ten se snažil muže přesvědčit, aby svůj úkryt dobrovolně opustil, avšak bezvýsledně. Na scénu pak nastoupila zásahová jednotka která násilně vstoupila do bytu a pomocí výbušky a taseru muže zneškodnila. Ještě před tím se muž s policisty chtěl prát, ale neměl žádnou šanci. Díky tomuto perfektně sehranému zákroku byl agresor zadržen a převezen na policejní služebnu. Podle informací AKTU.cz k neshodám mezi synem a její matkou docházelo často. Agresor měl být nedávno propuštěn z léčení v Bohnické psychiatrické léčebně a jde o závislého narkomana.

Případ vyšetřují kriminalisté čtvrtého policejní obvodu a zjišťují veškeré okolnosti celé události.

Na základě zadokumentování, prošetření a prověření všech dostupných informací obvinil vyšetřovatel osmatřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stadiu pokusu. Vyšetřovatel zároveň podal státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby. K řádnému a úplnému objasnění celé události zadají kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství pražské policie několik znaleckých posudků z různých oborů zdravotnictví.

Inzerce