TOPlist

Brandýs nad Labem: opakovaně kradl na ubytovně, nyní asi 40 tisíc

V úterý 29. března krátce před půlnocí vyjížděli policisté do penzionu v Brandýse nad Labem, kde mělo dojít ke krádeži finanční hotovosti.

Po příjezdu na místo policisté od recepční zjistili, že v okamžiku, kdy přibližně na tři minuty opustila recepci a to z důvodu uzamčení přilehlé budovy, ji jeden z ubytovaných ze zadní místnosti za recepcí odcizil finanční hotovost v celkové výši bezmála čtyřiceti tisíc korun. Jelikož se na recepci vrátila během velmi krátké chvíle, zloděje viděla při odchodu a poznala, že se jedná o muže, který se zrovna v ten den u nich ubytoval. I přestože mu okamžitě telefonovala a žádala ho o vrácení peněz, už se zpátky nevrátil.

Známá firma

Jelikož se při ubytování mladík prokázal svým vlastním dokladem totožnosti a podrobný popis, který poškozená uvedla, se naprosto shodoval, bylo okamžitě jasné, o koho se jedná. Čtyřiadvacetiletého mladíka policisté již velmi dobře znali. Již v minulosti se opakovaně dopouštěl krádeží na ubytovnách, za které byl stíhán.

Policisté muže již o dva dny později zadrželi a posléze mu sdělili podezření z trestného činu krádeže. Jelikož byl v posledních třech letech za takový trestný čin odsouzen a svým jednáním způsobil větší škodu, v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Eva Kropáčová

Inzerce