TOPlist

Bond. Byl to Bond, kdo umravnil v Praze agresivní opilce

Policisté v sobotu po půlnoci vyjížděli ke rvačce. Během zákroku jim pomohl také policejní pes Bond.

V sobotu krátce po půlnoci přijal operátor tísňové linky oznámení o rvačce zhruba pěti osob ve Zhořelecké ulici v Praze. Na místo proto vyrazila jak místní bohnická hlídka, tak i smíšená hlídka složená z policisty z pohotovostní motorizované jednotky a psovoda.

Po příjezdu se na místě již nacházeli pouze dva muži, kteří se vzhledem k oděrkám v obličeji evidentně účastnili oznámené rvačky. Svou agresi však oba okamžitě přesměrovali na přítomné policisty, se kterými odmítli jakkoli spolupracovat a častovali je vulgaritami. Jeden z mužů se navíc zjevně chystal napadnout jednoho z policistů a na opakované policejní výzvy reagoval ještě větší agresí.

Musel nastoupit „parťák“ Bond

Proto se psovod rozhodl využít schopností svého čtyřnohého parťáka Bonda. Ten se na agresivního muže rozeběhl, vyskočil a od policisty ho odstrčil. To však muže nezastavilo, a proto Bond zakročil ještě po druhé. To už agresor neustál a upadl na zem, kde si ho převzali policisté. To se zřejmě nelíbilo druhému muži, který se snažil psovoda napadnout. V tom mu zabránili „péjáci“, kteří muže zpacifikovali.

Policisté následně oba muže převezli na služebnu, kde se podrobili orientační dechové zkoušce. Pro policisty pak nebylo překvapením, když se na displeji přístroje ukázaly pozitivní hodnoty okolo tří promile alkoholu v dechu.

Oba muži (23, 29) jsou podezřelí z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby a přestupku proti občanskému soužití. Celý případ bude s největší pravděpodobností v dohledné době oznámen na příslušný úřad k dořešení.

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce