TOPlist

BMW narazilo v Liberci do plynové přípojky a shořelo

Požár ve čtvrtek v podvečer způsobilo vozidlo BMW, které narazilo v ulici Strakonická do plynového zařízení a také do pilíře elektrického vedení.

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly ve čtvrtek 11. února 2016 kolem páté hodiny odpoledne v Liberci Hanychově, v ulici Strakonická. Havaroval zde řidič osobního vozidla BMW, kdy po nárazu vozidlo začalo hořet a v tu chvíli měli hasiči plné ruce práce. Řidič BMW nezvládl řízení vozidla, kdy se mu zřejmě zaklínila noha na plynovém pedálu a následkem toho vozidlo prudce akcelerovalo směrem k oplocení u rodinných domů. Zde čelně narazilo do plynové přípojky a zároveň do oplocení dvou rodinných domů. V důsledku střetu došlo k požáru, kdy vozidlo zcela shořelo.

Řidič stihl prchnout

Řidič stihl včas opustit vozidlo. Při nehodě nebyl  nikdo zraněn. Policisté podrobili řidiče orientační dechové zkoušce na alkohol přístrojem Dräger, která byla negativní. Kromě škodě na vozidla vznikla škoda na plynové přípojce a plynovém zařízení, na pilíři elektrického vedení a na společném oplocení dvou rodinných domů. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 1,6 mil. korun. Na místě zasahovalo i vozidlo Zdravotnické záchranné služby. Policisté vyřešili nehodu na místě uložením blokové pokuty řidiči.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová

Foto PČR

Inzerce