TOPlist

Příště místo snahy o lidský přístup raději napařit plnou sazbu blokově

Internetem se opět šíří video, které zachycuje zlé policisty, jak „šikanují“ nebohého idiota na motorce.

Youtube Video
Podívat se na video

Když pomineme, že dotyčný idiot předjíždí na motocyklu zprava (opravdu nebyl problém v tom, že jelo auto v levém pruhu, jak je vidět na videu, auto se snažilo uhnout doprava, možná kdyby měl dotyčný řidič IQ větší, než má houpací kůň, nemuselo by dojít k takovému incidentu) dostáváme se k tomu, že vyvázne bez jakékoliv blokové pokuty, vyřešen „domluvou“ a opět je nespokojen.

Možná, kdyby se pokusil vžít do role těch policistů, pochopil by jejich rozhořčení. Ačkoliv samozřejmě jejich chování nebylo na místě a nebylo přípustné (chování policistů nijak neobhajuji).

Jednoduše. Jste dopravní policista, zasahovali jste u desítek nehod, některých také smrtelných. A pak vidíte ve zpětném zrcátku tohleto… Pamatuji si jednu, kterou zavinil podobný idiot. Tehdy při nehodě zemřel. Hasiči nesli jeho nohu, která skončila o pěkný kus dál, než jeho trup. Na místo dorazila jeho přítelkyně. Upřímně – příliš šťastná nebyla. Pochopitelně. Možná, kdyby se motorkář v tomto videu vysekal, bylo by to lepší. A ne vlastně. To by bylo keců – proč policie nic takového neřeší a jak nechává všechny jezdit, jak chtějí.

Všímáte si? Opět tady máme situaci, ve které policista očividně pochybil svým chováním. Ale opět se již neřeší dementní jednání ze strany přestupce, či pachatele. Opět se na internetu řeší pouze to, že policista nemá čepici, že mluví tak a tak.

Ano, takto se policista nechová. Nicméně pokud se opravdu vžijeme do kůže těch kluků, částečně je chápeme. I přesto však pravděpodobně potrestání neuniknout. Nechci je soudit, protože od toho tady jsou jiné orgány, ale již na první pohled je zřejmé, že svým chováním dost přestřelili. Je na místě souhlasit s některými diskutéry, že takto se policista chovat nemá. Bohužel se pokusili o lidský přístup a nezvládli to. Bohužel i u policie slouží jen lidé a i policisté občas „přestřelí“.

Bohužel přesně takovíto „řidiči“ motocyklů kazí motorkářům pověst. Ale pevně věřím, že sem brzy napíšu další „názor“. Třeba můj pohled ze zásahu u nehody, při které se vyseká a zabije podobný blb… Pak už se omlouvat nebude muset.

Závěrem snad jediné – aby byla veřejnost spokojena, měla by od této doby nejspíš dopravka řešit všechny přestupce blokovými pokutami v maximální sazbě. Tedy takovýto „kousek“ poslat do správka, rok zákaz řízení a bude vymalováno. Všichni budou spokojeni, nikdo nebude na policii nadávat. Až vás příště při přestupku chytí hlídka, vzpomeňte si na tento případ 🙂 Tedy až dostanete 2 tisíce pěkně na ruku. Ať pak neremcáte, že to nejsou lidi a podobně…

Inzerce