TOPlist

Chcete zdravou Policii ČR, ukončete politické sváry a povolejte zpět Lessyho

O celé události v UB je toho napsáno až až. Od bývalého předsedy Unie BS Buřiče, který sice popsal události velmi dobře, ovšem jen na 50%, protože neměl přesné informace z místa činu. Objektivněji se vyjádřilo současné vedení odborů Unie BS. Dále se vyjádřily i další policejní odbory, jen s křížkem po funuse. Pohoršující články jsme četli z dílny kanceláře sedínky a brutální Nikity zhrzené slečny Paškové, která se u svých článků nejspíše ukájela. Přidali se různí občané a celá Česká republika se stala odborníky na terorismus. Nejhorší ovšem bylo a je, že se vyjadřují politici, kteří nám ukazují svou hloupost a neznalost nejen služebního zákona, ale o taktice zákroků vědí asi stejně, jako nám poslední dny předvádí naši drazí specialisté na zásahy (viz. Gazdík P. a i samotný premiér ČR). Nejlépe se vyjádřil kolega Charvát, který označil tento hon na Policii ČR, jako kontraproduktivní a to v návaznosti na nesmyslné možné vytvoření dalších ZJ, místo tolik potřebného vybavení pro poldy na ulici. Na celé té události můžeme vysledovat opravdové zkušenosti od samotných kolegů, až po některé amatérské nápady, či hlášky tytu Amerických filmů, kdy polda v USEj vystřílí sám celou ulici a po té vyjme z neprůstřelné vesty dvě střely (pak hurá napsat hlášení). Moc jsem se o skutečnostech, o kterých jsem věděl, nezmiňoval.

Informace nyní nabírají úplně jiný běh, než mnozí čekali a pokud dnes někomu z policistů došla trpělivost, přibydou další a další informace. Pod níže uvedenými příspěvky, které u mne najdete, jsem psal záměrně o chybě vybavení (výstroj a výzbroj) Policie ČR a systému. ANO, policie není na tyto události zcela připravena, což je dnes již jasné. Nikoli svou odvahou, ale právě špatným vybavením a systémem, který měl být dávno hotov. Od premiéra jsme slyšeli, že zvažují v každém kraji ZJ (nikoli URNA, to je blbost a zcela jiný útvar). Je to správné a nic proti tomu nenamítám, ovšem za předpokladu, že bude nejprve správně vybavena Policie ČR na ulici a po té můžeme přemýšlet o dalším.

Jsme u systému, jak je nastavený a proč nefunguje. Příprava střelecké přípravy se odvíjí od financí, které Policie dostává na střelivo. Je jasné, kam tím mířím. Málo peněz – málo střeliva. Hlídka „plně vybavená“ na Amok, jezdí zřídka a ruku na srdce, tři poldové s jedním vybavením, je málo. Na místě se totiž ocitne vždy jako první buď hlídka z OOP (obvodního oddělení), nebo OHS (oddělení hlídkové služby). Zde si nechte otevřít zadní prostor vozidla a hledejte balistickou vestu, štít, dlouhou palnou zbraň, helmu. Budete hledat marně. Taktika výcviku záleží na instruktorech, jak moc jsou přiblíženi reálné službě na ulici v roce 2015, ale hlavně, jak moc jsou na tyto výcviky uvolňováni samotní policisté z obvodních oddělení, kteří vesměs přijedou na tyto zákroky jako první (nebo společně s OHS). Příjezd hlídky, která vyjede dle informací je „Pan xx mi nahlásil, že se mělo v hospodě vystřelit“, nebo, v hospodě se pošťuchují štamgasti“. Proto je na místo vyslána hlídka, aby na místě prověřila, zda je jedná o popsanou skutečnost. Operační střediska vypadají sice krásně a jsou financována z programu EU, ale ve změti několika operačních, kdy hlášení jde nejprve na 158čku a po té odpovědnému operačnímu se překlápí do PC. Upozorňoval jsem na to MV Pecinu a bylo mi sděleno, že o tomto problému ví, nic méně jsou tyto projekty na 5 let a nesmí se již s nimi hýbat, co dodat.

Již MV Langerovi, MV Johnovi, bylo jasně několikrát řečeno, jak to s vybaveností a systémem u Policie skutečně je. Kubice odmítal jakékoli návrhy s komentářem „co bude za rok“. Stejně tak byly tyto informace předány dřívějším policejním prezidentům a výsledek? Nejsou peníze, vy stále jen křičíte a stěžujete si. Dobrá, zasedne vyčleněná skupina, která se výzbrojí, výstrojí a systémem bude zabývat. Výsledek, nula. Po vstupu na policejní trůn Petra Lessyho, svitla naděje, že přišel policejní prezident, který nenaslouchá jen přikyvovačům Krajských ředitelů, ale i samotným policistům z ulice. Hledejme li problém, hledejme ho na ulici, protože až přijde, bude velmi bolestivý. Bohužel, tento policejní prezident byl jak již známo politiky zlikvidován a rozdělanou práci mezi PP a policisty z ulice, ukončila jeho umělá kauza. A tak začíná boj nanovo, kdy opět samotní policisté hlasitě volají po řádném vybavení, aby dodrželi to, co mají v přísaze a přitom měli alespoň malou naději na přežití. Odvaha jak patrno z posledních událostí policistům nechybí. Policii by měl vést člověk, který naslouchá hlasu těch, kterých se to hlavně týká. Chcete zdravou Policii ČR, ukončete politické sváry a povolejte zpět Lessyho.

Autor jen osvětluje situaci a moc dobře ví, že pláče sice hezky, ale opět se nic nestane. Alespoň je ta možnost, osvětlit v krátkém článku problematiku Policie a doufat, že existuje nos, za který se pár lidí konečně chytí.

Inzerce