TOPlist

Bílovečtí profesionální hasiči dostali k Vánocům novou požární stanici, sídlí v ní společně se záchranáři

Pěkný vánoční dárek dostala jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z Bílovce – zbrusu novou stanici na okraji města na Novojičínsku.

Od začátku ledna 2015 sídlí v tomto Integrovaném výjezdovém centru (IVC) také Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Profesionální hasiči se během druhé poloviny prosince 2014 přesunuli do prostorné přízemní budovy na okraji Bílovce (ve směru na Bravantice a dálnici D1) ze stísněných prostor v centru města, kde vyjížděli z vrat přímo na chodník a rušnou silnici. V původní budově zůstala jednotka dobrovolných hasičů. Profesionální hasiči zde sídlili od roku 1985.

Přestavba někdejšího záložního velitelského stanoviště (nad mohutným krytem pro komunistické pohlaváry, dnes nevyužívaným) na moderní stanici přišla zhruba na 29 milionů korun. Téměř dvě třetiny částky šly z dotace Moravskoslezského kraje, třetina ze státního rozpočtu. Na financování výstavby se podílely také obce v hasebním obvodu bílovecké stanice HZS MSK, a to zhruba částkou 600 tisíc korun.

Nová stanice přináší řadu výhod – je mimo centrum města a dopravní ruch, výjezd k zásahu je odtud rychlejší a bezpečnější. Blíž je dálnice D1 i s klimkovickým tunelem. Velitel stanice si pochvaluje více místa na výcviky a těší se na spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou MSK, která má v zadní části objektu moderní zázemí a ve své garáži se samostatným výjezdem dvě sanitky.

Inzerce