TOPlist

Bezdomovec-senior dává strážníkům v Budějovicích zabrat. Nic nerespektuje

V úterý 15. prosince po druhé hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie v Českých Budějovicích na oznámení o zanedbaném muži, sedícím před vchodem domu v ulici Novohradská. Strážníci po příjezdu na místo nalezli známého čtyřiasedmdesátiletého muže bez domova. Věděli, že dotyčnému muži byl rozhodnutím správního orgánu Magistrátu města České Budějovice ze dne 2. prosince 2015 vysloven zákaz pobytu na území města po dobu 3 měsíců. Muž však tento zákaz očividně nerespektoval a zdržoval se dál v ulicích města.

Strážníci proto muže převezli na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. října, kde ho předli do rukou policistů k dalšímu opatření. Muž bude obviněn z přečinu maření úředního rozhodnutí.

Bezdomovec „zlobí“ opakovaně. Navíc je agresivní

O tomto agresivním čtyřiasedmdesátiletém muži bez domova informovala městská policie v Českých Budějovicích přitom už v minulosti – v čase letních prázdnin. Tehdy se dlouhodobě zdržoval ve vchodu azylového domu, kam měl právě kvůli svému chování a narušování vnitřního řádu zákaz vstupu. Muž před vchodem azylového domu pravidelně narušoval veřejný pořádek a občanské soužití. Zaměstnanci i klienti azylového domu měli z jeho jednání značné obavy. Vrcholem jeho hrubého jednání bylo napadení muže na recepci francouzskou holí. Tímto případem se zabývali policisté z obvodního oddělení Policie ČR v ulici 28. října.

Strážníci od začátku tohoto roku vyjížděli na oznámení o protiprávním jednání tohoto bezdomovce dokonce 13krát. Výsledkem bylo 6 oznámení o spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. Řešením těchto případů se zabýval správní orgán, který nyní vyslovil sankci spočívající v zákazu pobytu.

Mgr. Věra Školková

Inzerce