TOPlist

Bezdomovcům začíná kruté období. V Plzni zaměstnali strážníky hned dvakrát

V péči lékařů zdravotnické záchranné služby skončil o víkendu muž bez domova. Hlídka ho našla v Pražské ulici prochladlého.

V sobotní odpoledne bylo všímavým občanem na městskou policii nahlášeno, že se v Pražské ulici pod „ Masnými krámy“ asi od večera zdržuje nějaký bezdomovec. Na místě hlídka našla prochladlého a mokrého muže, který nedokázal s nimi vůbec komunikovat. Strážníci se s ním snažili hovořit, aby ho udrželi v bdělém stavu, než dorazí záchranáři. Sanitka pak muže převezla do nemocnice na Lochotíně.

Chtěl se ohřát u topení

Neobvyklou akcí plzeňských strážníků byla i ta druhá. Při ní z uzamčené administrativní budovy vyprošťovali v noci z pátku na sobotu bezdomovce, který se chtěl ohřát u topení.

Šedesátiletého bezdomovce, který se vyhříval u topení v jednom z administrativních domů na Americké třídě a byl zde omylem uzamčen odcházejícími lidmi, vyprošťovali strážníci oknem přes střechy. Nejdříve se pokoušeli sehnat telefonicky někoho s klíčem, ale marně. Jediný způsob, jak muže dostat ven a nezpůsobit při tom větší škodu, byl tedy přes okna ve vnitrobloku, za pomoci žebříků. Strážníci za mužem nejdřív sami vylezli, vysvětlili a ukázali mu kudy a jak se dostat „ na svobodu“ a následně jej celou dobu jistili.

Pužmanová Jana

Inzerce