TOPlist

Benešovští policisté zastavili mladíka bez řidičského oprávnění na kradeném motocyklu

Dopravní policisté z Benešova nalezli motocykl odcizený v Praze.

Přistihli na něm teprve třiadvacetiletého mladíka, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Díky jejich pohotové reakci se teď motocykl může vrátit zpět do rukou jeho skutečného majitele.

Mladíka na motocyklu Kentoya bez registrační značky si hlídka benešovských dopravních policistů všimla ve středu tohoto týdne krátce po patnácté hodině, v okamžiku kdy projížděla křižovatkou ulic Na Chmelnici-Hrázského. Chtěla ho proto zastavit a zkontrolovat. On ale na nic nečekal a snažil se jí ujet.

Reakce policistů byla rychlá a pohotová. Vozidlem mu zahradili cestu tak, aby nemohl pokračovat dále. Přesto se jim ještě snažil utéct. Z motocyklu seskočil a pustil jej na zem tak, že málem zranil jednoho ze zasahujících policistů. Poté začal z místa utíkat. Hlídka ho ale dopadla a skončil na služebně. Tam vyšlo najevo, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz a motocykl, který řídil, je kradený. Neznámý pachatel jej odcizil koncem července letošního roku v Praze 4. Mladík tvrdil, že jej koupil zcela náhodně za pár tisíc od neznámého muže přímo na ulici.

Jak to všechno bylo ve skutečnosti, musí nyní policie zjistit. Mladík bude prozatím řešen pouze za přestupkové jednání, pokud by ale vyšlo najevo, že ví o krádeži motocyklu něco víc, hrozil by mu daleko přísnější trestní postih.

[tiskovka]por. Bc. Eva Stulíková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce